Zahradní slavnost 2021

24. 09. 2021
Zahradní slavnost 2021
 
Sobotní dopoledne 25. 9. 2021 bylo dnem konání tolik oblíbené zahradní slavnosti. Letošní srpnový ročník byl kvůli nepříznivému počasí přesunut na září. A nutno říci, že se čekání vyplatilo. Panovaly velice příjemné teploty, obloha byla jako malovaná, zkrátka babí léto, jak má být.  Jak je u nás zvykem, každý ročník zahradní slavnosti se nese v tematickém duchu. Letošní téma bylo: povolání. A tak se na dvoře Integrovaného centra sešla celá řada profesí. Nejvíce dorazilo sestřiček a zdravotních bratrů. Velké zastoupení měli i hasiči. Nemohli chybět ani kuchaři, kominíci, námořníci, zahradnice, baletky, myslivec, zpěvačka, řezník vojáci, policisté a jiní. Zastoupení profesí bylo opravdu pestré a jedna z vypsaných soutěží byla o nejhezčí masky jednotlivých středisek. Zvítězili kominíci ze střediska 115. Krásné druhé místo patřilo zahradnicím ze šluknovského střediska 131. Třetí místo obsadili kuchaři z Vilémova.
V soutěži jednotlivců, z řad zaměstnanců, byly oceněny prvním místem baletky, druhým policistky a třetím hasičky. Speciální cenou byl odměněn pan Martin Grunza, který byl otcem myšlenky a nápadu zahradní slavnost pojmout v tomto duchu.  Celým odpolednem pak provázel DJ Jiří Procházka, společně s naším hudebním uskupením ve složení Patrik, Jana, Libor. Všichni se tak postarali o skvělou hudební zábavu. O předtančení a vtipné taneční vystoupení se postaral pohybový kroužek ze Šluknova. Klienti z chráněného a samostatného podporovaného bydlení nacvičili vystoupení v kostýmech sestřiček, na známou skladbu Sestřička z Kramárov. Dalším z bodu programu byl příjezd hasičů z Dolní poustevny, kteří ochotně všem přítomným ukázali techniku a vybavení hasičského vozu. Přijela nás navštívit a potěšit kobylka Henrieta, všichni si mohli koníka prohlédnou a pohladit, odvážní se mohli svézt. Na zahradní slavnosti nemůže chybět vystoupení našich klientů, kteří se na tuto událost připravují několik týdnů dopředu. Zazněli tak známé písně v podání Romana a Martina. Zahrála heligonka a zazněla bonga.
Ke skvělé zábavě neodmyslitelně patří i dobré jídlo, proto nemohlo chybět grilované maso, hranolky, zeleninové a těstovinové saláty. Výtečných moučníků bylo několik druhů, všichni si na připraveném menu velice pochutnali, káva a limonády tekly proudem.
Letošní ročník ještě doznívá v našich vzpomínkách, ale už všichni společně vyhlížíme ročník další. A v jakém se ponese duchu? To se necháme překvapit 😊