Co nového v roce 2014

01. 01. 2014 v 11:47 hodin
Letošní rok se rychle blíží do své poloviny, a tak stojí za zmínku si připomenout, co u nás událo a co chystáme na další období.

Zima byla ve Šluknovském výběžku letos mimořádná, to říkají všichni místní znalci a pamětníci. Mimořádnost zimy byla totiž v její značně nezimní podobě a připomínala zimu někde v nížině a na jihu. Sněhu jsme si užili jen krátkou dobu. Sice jsme byli ušetřeni náročného úklidu sněhu a posypu cestiček v našich areálech, ale klienti měli sněhové radovánky jen opravdu pár dní.


Tak nám zimu připomínaly krásné papírové dekorace, kterými vyzdobily okna kanceláři a sociálně terapeutických dílen pracovnice těchto dílen ve spolupráci s klienty. S pokračujícím rokem jsme využili možnost navštívit různé kulturní a zábavné akce v okolí bližším i vzdálenějším.  Turistický kroužek pořádá sobotní výlety. Letos byl již ve sklářském muzeu v Lindavě, kde si klienti kromě prohlídky vyzkoušeli sami výrobu skleněných výrobků a přivezli si je na památku domů. Turistický kroužek také zamířil do pivovaru Velké Březno, Ústí nad Labem, Národního technického muzea v Praze, do Máchova kraje. Někteří klienti byli na prodlouženém zimním víkendu v Horním Podluží. Do výčtu různých výletů patří i cesta vlakem do Děčína, návštěva pohádkového představení v Dolní Poustevně, ples v domě kultury Střelnice Rumburk, který pořádal Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa, rockový festival ve Varnsdorfu, Velikonoční těšení v Kytlici, pobyt v Natuře Rumburk, koncert Věry Špinarové v České Lípě, Matějská pouť v Praze.

Co se dělo v našem zařízení? Také přímo v našem zařízení byl zajímavý program. Proběhly zde víkendové kurzy společenského tance a barmanské kurzy, které připravilo občanské sdružení Máme otevřeno.

A co chystáme v nejbližší době? Tak například účast na festivalu Smečenská lyra, kam se vypraví naši klienti soutěžit v kategorii tanec skupin, zpěv skupin, hra na hudební nástroj, výtvarná soutěž. Výtvarné práce klientů jsme přihlásili i do soutěže O cenu modrého slona a na další soutěže se ještě v nejbližší době chystáme. Vyrazíme také na další ročník turistického pochodu Severní stopou, který po mnoho desítek let pořádá klub českých turistů Dolní Poustevna.  Klienti si budou moci vybrat z další nabídky – turnaj v pétanque v Brtníkách, Olympiáda v Domově Srdce v dlaních ve Filipově, Charitativní tancovačka v Kytlici, Městské slavnosti v Děčíně. Na červenec připravujeme ve spolupráci s městem Dolní Poustevna výstavu prací klientů a prezentaci našeho zařízení v Centru setkávání.
top