Halloween

31. 10. 2021 v 13:00 hodin
Halloween
Slavení svátku Halloween je v našem zařízení poměrně mladou zvyklostí. I pře svůj mladý „věk“ se těší nebývalé popularitě. I v předchozích letech bylo běžně vydlabávání dýní. Jsme rádi, když můžeme našim klientům zprostředkovat další ze zvyklostí, které si našly místo i v našich domovech. Proto se s blížícím 31. říjnem začínají zdobit domácnosti, vydlabávat dýně a připravovat bohatá občerstvení. Stylově vyzdobené domácnosti pak několik dní dělají radost svým obyvatelům a personálu.  Již tradičně připravujeme dýňovou polévku, která k Halloweenu neodmyslitelně patří.  Tento proces začíná již brzy ráno, protože v množství, ve kterém se podává, vyžaduje přípravu s dlouhou dobou vaření. Oblíbená občerstvení našich klientů jsou všechna ta jídla a pochutiny, která se vymykají běžným zvyklostem, např.  zelené bábovky, pařátky, hrobečky, zdobené perníčky, slizové košíčky s pavouky, muffiny s kostlivci a jiné.
V oblasti Vilémov probíhal Halloweenský den na zahradě, kde jsme se k večeru sešli v maskách a společně jsme si prohlédli výstavu dýní, která byla k této příležitosti nainstalována v altáncích na zahradě.  Rozsvícené dýně v podvečer krásně zářily a dotvářely tak slavnostní atmosféru. Odborná porota pak vybrala ty nejvydařenější a nejkrásnější ze soutěžních kousků.
Oblast Šluknov si svůj Halloween připravila v prostorech Dílny u Markétky a na zahradě. Zahrada s venkovním altánem byla krásně vyzdobena a navozovala tak atmosféru probíhající akce. Kolegyně ze Šluknova byly převlečeny za nejrůznější hrůzostrašné bytosti, stejně tak klienti a nutno dodat, že masky byly opravdu vydařené. Prvním bodem programu Halloweenského dne bylo zahájení, následovalo ohodnocení nejlepších masek a soutěž hledání pavouka ve špagetách. Po diskotéce a volné zábavě následovala stezka odvahy. Stezku odvahy absolvovali klienti po zahradě sami, nebo se zaměstnanci. Doufejme, že všechny strašidelné rekvizity a převleky zaměstnanců vykouzlily úsměv na tváři spokojených klientů.
 
 
top