Kráska jménem Henrieta

18. 05. 2020 v 14:00 hodin
Kráska jménem Henrieta
 
Rádi bychom Vám představili posilu našeho pracovního týmu, je jí šestiletá kobylka Henrieta, plemene Norického koně.  Henrieta si získala srce své majitelky již na první pohled, kdesi daleko na pastvinách hřebčína v Jeníkově v Podkrkonoší. Zaujme svou majestátností, stavbou těla, hebkou srstí, pěstěnou hřívou a vyrovnanou povahou. Henrieta byla pořízena naší kolegyní Liduškou,  která chtěla svůj celoživotní koníček pozvednout a dát mu nový rozměr.  Snem snad každého milovníka koní je, propojení práce, či zaměstnání s koníčkem. Proto bylo AVK jasnou volbou pro obě dvě. ( AVK jsme již představovali v předchozích příspěvcích na webu IC. ) Norický kůň je velice pracovitý, dobře ovladatelný, přimňeřeného temperamentu, ochotný, velmi klidný, vytrvalý, dobromyslný, dobře se učí novým věcem a přesto je to silná osobnost. Je využíván v zápřeži, zemědělství či rekreační turistice. Pro svoji klidnou povahu se využívá i pro hiporehabilitaci jejíž součástí je i AVK.

Henrieta navštívila oblast Šluknov v rámci nácviku nového prostředí a plnění  individuálních plánů klientů. Potěšila tak svou přítomností klienty střediska 131, 132, 232. Setkání s takto velkým zvířetem je jistě nezapomenutelný zážitek.  Kobylka se svého úkolu zhostila naprosto skvěle, navzdory novým vjemům pracovala klidně a soustředěně.  Klienti si mohli koníka osahat, pohladit, podržet otěže , nakrmit, přivonět , zaplést copánek.

Postupně pak společně , až situace dovolí, navštíví Henrieta se svou majitelkou, všechny oblasti IC, aby rozdaly radost, potěšení a nevšední zážitky všem uživatelům Integrovaného centra.

 
 
top