Léto 2013 v kostce

01. 06. 2013 v 11:24 hodin
Bylo to léto jako každé jiné, občas pro někoho moc horké, jindy zase zbytečně chladné.

I v Integrovaném centru se děly běžné letní věci. Školou povinní klienti si užívali prázdnin, ti starší měli letní program samozřejmě také.
Dovolené a výlety si organizovaly a zajišťovaly jednotlivé domácnosti převážně samy, takže se na cesty vydávaly vždy jen menší skupinky. Někam jedoucí „ústavní“ speciálně objednaný autobus plný klientů byste u nás opravdu nenašli.

Mezi letní cíle patřil například Liberec, Ještěd, lázně Libverda, Máchovo jezero, Jizerské hory.

V Třemošné u Plzně se někteří klienti zúčastnili poznávacího pobytu, který byl doplněn dalšími aktivitami. Kromě toho se klienti rozjeli na letní dovolené do různých míst a někteří z nich také ke svým rodinám.

Využili jsme i návštěvy různých místních akcí, například Dřevosochání v nedaleké Lipové, Zámecké slavnosti ve Šluknově, Městské slavnosti v Dolní Poustevně.

K různým výletům lákaly i krásy nedalekého Českosaského Švýcarska.

Pokud naše klienty pozvalo nějaké sousední zařízení, tak to rádi využili. V Domově pro osoby se zdravotním postižením Brtníky byli dokonce dvakrát, protože se zúčastnili tradičního turnaje v pétanque a potom soutěže ve vaření v kotlíku. V  Domově pro osoby se zdravotním postižením Kytlice jsme se rádi zúčastnili jejich krásné letní slavnosti Klikobraní.
top