Masopust

05. 03. 2022 v 13:00 hodin
Masopust
Mezi jarní svátky neodmyslitelně patří Masopust. Svátek, který se slaví v rozmezí od šestého ledna do popeleční středy, jejíž datum je pohyblivé v závislosti na datu Velikonoc. V předchozích letech nebyla situace příliš  příznivá pro pořádání společenských akcí, proto jsme si  jak přípravu, tak celou akci náležitě užili. Od dopoledních hodin probíhaly přípravy na zahradě, zdobení stromu hojnosti, výstavba posezení pro klienty a zaměstnance, tematická dekorace jako koláče a jitrnice.
Nezbytností je vše barevně doladit, proto všude vlály barevné fáborky z krepového papíru.
Důležité je říci, že samotný Masopust začíná nejprve v kuchyni. Již od pátečního rána se peklo, plnilo, smažilo. Celý dům tak krásně voněl. Naše milé kolegyně napekly Moravské koláče, koblihy, rohlíčky, preclíky, svatební koláčky a spousty jiných dobrot. Na Masopustu nesmějí chybět ani zabijačkové dobroty, na stolech tedy voněly jitrnice, kroupáky a zabijačková polévka.
Masopustní průvod vyrazil po trase obcí Vilémov. Trasa vedla okolo sídliště, základní školy, parku, tělocvičny a benzínové pumpy. Na trase byly rozmístěny masky , které nabízely průvodu občerstvení. Vilémovem tak prošla plejáda pestrobarevných masek v čele s kobylkou Henrietou.
Po procházce se průvod vrátil zpět na zahradu IC. Po takové procházce vyhládne, prvním úkolem pro klienty bylo odstrojení stromu hojnosti, který byl obsypán všelijakými dobrotami. Tak se do sytosti hodovalo na jitrnicích, preclících, koláčích a ovoci. Pro klienty byly připraveny i soutěže. Hod balónkem na cíl, slalom a lovení plyšáků.
Co by to bylo za Masopust bez zpěvu a hudby. K hodování nám hrála cimbálová muzika a heligonka. O pěvecké vystoupení se postarali klienti z Horní Poustevny pan M. Grundza a R. Rác. Věříme, že si všichni akci náležitě užili, velké dík patří Všem, kteří se na přípravách podíleli. Pevně věříme, že situace již bude příznivá a umožní další milá setkání na společných akcích Integrovaného centra.
 
 
top