Masopust

23. 02. 2024 v 14:00 hodin
Únorové počasí bývá velmi nejisté, celý týden jsme netrpělivě sledovali předpovědi počasí a plni očekávání v pátek vyhlíželi alespoň kousek sluníčka. I když nás počasí napínalo, odpoledne přeci jen ukázalo svou vlídnou tvář,  sluníčko nás pak provázelo po celou dobu průvodu po obci Vilémov.
Letošní průvod doprovázela živá hudba, hudební produkce se ujal pan Patrik Engler, místní učitel hry na hudební nástroje a sním jeho pět žáků. Společně nám zahráli do kroku známé lidové písně. Kdo chtěl mohl si s nimi zazpívat. Na trase bylo připraveno několik zastavení, kde bylo přichystáno drobné občerstvení. Celý průvod pestrých masek se pak pozvolna přemístil zpět na zahradu IC, kde pokračovala volná zábava.
 Všichni přítomní se těšili zejména na dobroty, které nemůžou chybět na žádném masopustu. Podávaly se výborné masopustní koláče, koblihy, sladké uzlíky a další  sladké pečivo. Příznivci masové části si také přišli na své, nemohla chybět tlačenka, jelítka, kroupáky a několik druhů výborných klobás. Plná bříška a spokojené úsměvy účastníků masopustu, dávali tušit, že se akce skvěle vydařila.
 
 
top