Mikulášská besídka

09. 12. 2022 v 14:00 hodin
Mikulášská besídka
Mikulášská besídka neodmyslitelně patří, mezi klienty velmi očekávanou  tradiční zimní akci pro všechny domácnosti. V těchto krásných předvánočních chvílích dorazili  Mikuláš  Anděl a čerti do sálu kulturního domu ve Velkém Šenově. Zde byl pro klienty připraven bohatý program a ,, peklo“ kde sídlil sám Lucifer.
Nejprve jsme shlédli divadlo jedno herce, pana Kuthana alias herce Ramparampam …….. , který si pro nás připravil břichomluvecké vystoupení s maňásky.
Ve volných chvílích byla pro klienty připravena hudba, na kterou mohli tančit a vesele se bavit, nemohlo chybět skvělé občerstvení a výzdoba, kterou připravily kolegyně z Chráněné dílny u Markétky.
Své vystoupení zde měl i taneční kroužek klientů z chráněného bydlení ze Šluknova. A nutno říci, že to bylo vystoupení naprosto úžasné. Všichni byli převlečeni do slušivých kostýmů vánočních skřítků a elfů. Za zvuku nestárnoucího maga hitu od Mariah Carey   All I Want for Christmas is You se vlnili v nacvičené choreografii. Velkým překvapením byla návštěva zlobivého skřítka Grinche, který vběhl mezi vystupující a zvesela zdravil všechny přítomné diváky. Vystoupení tak zaznamenalo veliký ohlas.
Následovalo další kulturní pásmo v podání pana Ramparampam, který nám v doprovodu své kytary zahrál trampské písně.
Hodiny neúprosně utíkaly a všichni nedočkavě očekávali návštěvu Mikuláše anděla a čertů. Za zvuků řetězů a hromů nejprve dorazili čerti. Rozběhli se po sále  a hned si vybírali hříšníky, které si odnesou k Luciferovi do pekla. Pár takových se našlo, tak Vám neví jestli se s nimi ještě shledáme.
Mikuláš s andělem pak dorazili záhy s nůší plnou sladkého ovoce a všichni přítomní si mohli dojít pro svou výslužku. Spousty přítomných se přálo vyfotit s nebeskou návštěvou na památku.
Odpoledne pokračovalo v soutěžním duchu. Věříme, že se všem zůčasněným líbilo a se všemi se potkáme v příštím roce.
 
 
 
 
top