Rozsvícení vánočních stromečků

01. 12. 2020 v 11:32 hodin
Rozsvícení vánočních stromečků.
Adventní čas je nejkrásnějším obdobím roku. Neodmyslitelně k němu patří zdobení našich domovů, obydlí, zahrad a vánočních stromečků. Klienti Integrovaného centra se na každoroční rozsvícení vánočního stromu velice těší. Ve vzduchu se vznáší vůně vanilky, skořice, teplého punče a je znát všudypřítomné těšení se na Ježíška. Oči klientů v tento čas více září , srdce jsou plná očekávaní. Tento rok, který je poznamenán pandemií , přinesl i k nám řadu nutných opatření. Tak možná vznikla nová tradice a každá oblast rozsvítila svůj vlastní vánoční stromeček.

Jako první byl slavnostně rozsvícen vánoční strom v Horní Poustevně. Pozdě odpoledne jsme se sešli na dvoře Integrovaného centra, kde na nás čekalo drobné občerstvení a teplý nápoj. Kouzelnou vánoční atmosféru dokreslovaly koledy a rozsvícení  betlému v altánku. Klienti si připravili i malé hudební vystoupení s kytarou a harmonikou. Zlatým hřebem byl ohňostroj.

Oblast Vilémov rozsvítila svůj vánoční stromeček jako druhá v pořadí. Sešli jsme se na zahradě, kde klienti ozdobili stromeček ozdobami, které sami vyrobili. Celý stromeček je laděn do krásné bílé barvy.  Pohodovou atmosféru podpořilo skvělé občerstvení, podávaly se sladké sváteční zákusky a na své si přišli i milovníci opačné chuti, buřtíky byly řádně vypečené. V chladném počasí nás zahřály teplé nápoje. Plni očekávání jíž vyhlížíme vánoční svátky.

Plejádu rozsvícení vánočních stromečků uzavírá oblast Šluknov, klienti se zde sešli na zahradě ,,vily“, kde společně rozsvítili poslední z venkovních stromečků. Za zvuku koled tu společně strávili milé chvilky. I zde nesmělo chybět občerstvení v podobě sladkého cukroví, chlebíčků a teplých nápojů. Krásným zakončením byl i zde ohňostroj.  

Blíží se konec roku a my se těšíme na vánoční svátky. Všichni si zde, v Integrovaném centru přejeme, aby byl příští rok ve znamení nových začátků, bez všudypřítomných omezení a strachu a mohli jsme všichni společně opět rozsvítit vánoční strom. Do nového roku přeji všem zejména pevné zdraví, hodně štěstí, lásky, spokojenosti, ať se plní Vaše přání. Ať je rok 2021 pro nás všechny lepší, než je rok letošní.
 
top