Rukodělný Workshop

03. 09. 2021 v 13:00 hodin
Rukodělný Workshop aneb malování na hrnečky.
První zářijová sobota patřila akci s názvem rukodělný Workshop. Jak již název vypovídá, jednalo se o kreativní tvoření z keramické hlíny a dále pak malování na hrnečky.
Každý klient si procvičil jemnou motoriku, kdy bylo nutné válečkem připravit placku, z které si pak dle předložených šablon vybral motiv, který si chtěl vykrojit a dozdobit. A tak se na vlastnoručně připravené a vykrojené polotovary lepily oči, ústa, paprsky, bříška a knoflíky 😊Motivů bylo v nabídce několik, převládala  srdíčka, sluníčka, hvězdičky a nemohli chybět ani medvídci. Práce to byla opravdu titěrná, ale nutno podotknout, že se všichni přítomní klienti aktivně zapojili, vykrajovali, modelovali a lepili. Mnozí z nich již plánovali, že svůj výrobek zabalí svým nejbližším pod stromeček.
Po drobném odpočinku, který vybízel k rozmyšlení, jaký motiv bude na hrneček namalován, se mohlo začít. Hrnečky byly pro všechny stejné, bílé, tak aby na nich vynikly barevné motivy. Barvy byly nanášeny štětci, dle vlastní úvahy a představy. Vznikaly tak úžasné motivy  a pestrobarevná díla. Veselé obrázky i abstraktní díla pak zdobila celou řadu hrnečků.
Vytvořená keramika a namalované hrnečky se posléze ještě odvezly k finálnímu vypálení a glazování. Dnes již dělají radost svým majitelům, při pití tolik oblíbené kávy či čaje.
 
 
top