Společenský ples

11. 11. 2022 v 14:00 hodin
Společenský ples
Největší kulturní akcí tohoto roku byl bezesporu Společenský ples, který pro klienty Integrovaného centra a hosty uspořádala oblast Vilémov. V sále kulturního domu ve Velkém Šenově jsme se sešli slavnostně oblečeni, a těšili si na bohatý program. Pozvání na akci obdržela spřátelená zařízení sociálních služeb. Pobavit a navázat nová přátelství dorazili klienti z DOZP Kytlice a Domova Potoky.
Po klienty byl připraven bohatý kulturní program, svým vystoupením nám zpestřil odpoledne Balonkový baron, který se také postaral o výzdobu z balonků a tak jsme se cítili jako na opravdovém plese. Nejen s balónky umí Balónkový Baron kouzlit a tak nám předvedl řadu kouzelnických triků.
Jeho doménou jsou i zvířátka vyráběna z úzkých dlouhých balónků, společně podle slovního návodu a ukázky, si každý klient mohl vytvořit jednoduché zvířátko či kytku. Tak se pro velký úspěch dlouhé minuty vázalo a vyrábělo. V rukávu Barona bylo schované ještě jedno překvapení a to kouzlení s bublinami. Bubliny byly vyráběny za pomoci provázku, dřívek a roztoku. Mnohdy se podařilo vyčarovat bubliny tak velké, že by se do nich schovaly i klienti z dětské domácnosti 😊
K dobrému plesu neodmyslitelně patří i dobrá hudba, o tu se postaral DJ Rengl, který je ve svém oboru opravdový profík a umí navodit skvělou náladu na tanečním parketu i mimo něj. Tak se celé odpoledne tančilo a soutěžilo. K velmi oblíbeným soutěžím patří slalom a židličkovaná.
Na správném plese nesmí chybět ani tombola, tak tu na každého klienta čekalo drobné překvapení. Všichni si Společenský ples náramně užily,  již se těšíme na další společné setkání.
 
 
top