Týden sociálních služeb 2013

01. 10. 2013 v 11:24 hodin
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR pořádala první říjnový týden již tradiční Týden sociálních služeb. Naše zařízení se k němu stejně jako v roce 2012 opět připojilo. Jako člen této asociace vítáme akce a programy, které mají širší působnost a upozorní veřejnost na problematiku sociálních služeb, a rádi se jich zúčastňujeme

Do programu jsme zařadili Den otevřených dveří. Toho využily také některé školy a umožnily svým žákům blíže se seznámit s prací a službami našeho zařízení.
Sociálně terapeutické dílny uspořádaly společné tvoření se žáky šluknovské základní školy.
Novinkou byl program, který připravili naši pracovníci z Vilémova. Pro klienty ze všech našich pracovišť uspořádali zábavné odpoledne. Nebyl to ale ledajaký program, protože se nekonal někde za branou nebo vysokým plotem (brány ostatně někde ani nemáme a ploty, pokud je vůbec máme, moc do výšky také nenarostly). Účastníci programu procházeli v malých skupinkách celý půlden obcí Vilémov, kde měli na pěti stanovištích připraveny různé soutěže. Na cestu dostali popis trasy, ale i tak někdy museli trochu v malebném Vilémově hledat.

Na jednotlivých stanovištích je čekaly pohádkové bytosti, které je provedly soutěžními disciplínami, odměnily malou pozorností a nasměrovaly na další místo.
Po cestě jsme často potkali a někdy prošli společný kousek cesty s místními obyvateli. I prostřednictvím této akce jsme jim mohli přiblížit naši práci.
top