Ukliďme Česko - ukliďme Vilémov

24. 04. 2021 v 10:00 hodin
Ukliďme Česko – ukliďme Vilémov
Integrované centrum ve Vilémově se zapojilo do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce, s názvem Ukliďme Česko, tato akce se v naší zemi těší stále větší popularitě.  Akce je závislá na aktivní účasti veřejnosti, která v roli místních organizátorů připravuje úklidy v konkrétních lokalitách pro dobrovolníky, s nimiž pak společně vybrané místo uklidí. 
Letošní oficiální datum bylo stanovené na 27.3. 2021. Vzhledem k pokračující epidemiologické situaci se tento ročník nepořádaly akce hromadné, ale každý z účastníků se na trasu úklidu vydal samostatně. Úklidové akce po celém česku pak probíhají do konce dubna.
Integrované centrum se na svůj úklid vydalo v krásný jarní a sluneční den. Podle předem připravených mapek se posléze každá domácnost vydala na jinou stranu Vilémova. Trasy byly pečlivě vybrané, aby je mohli absolvovat i imobilní klienti, zpravidla vedly místy, která jsou hojně navštěvována obyvateli Vilémova.
Každému středisku byl přidělen černý pytel s označením. Klienti spolu s pracovníky nacházeli různé poklady od igelitových sáčku, plastového odpadu, lahví od piva a jiných. Odpad byl posléze roztříděn na směsný, plastový a skleněný. Celkově se první ročník akce velice vydařil. Klienti svým přičiněním pomohli, aby obec Vilémov ve které žijí ,byla i nadále krásným a čistým místem pro život.
 
top