Zahradní MiniZoo

09. 07. 2022 v 9:00 hodin
Zahradní MiniZoo
V červenci je léto v plném proudu, na programu jsou výlety, dovolené a návštěvy zoologických zahrad. Proto jsme i letos uspořádali pro naše klienty oblíbenou  MiniZoo. Od časného sobotního rána probíhaly na zahradě Integrovaného centra ve Vilémově přípravy na akci. Zvířata nám opět zapůjčili manželé Lerchovi z Mikulášovic, kteří si na tuto akci přivezli výstavní boxy, na které jsou zvířata zvyklá.
Klienti měli opět možnost si některá zvířata pohladit, pochovat či nakrmit. Pan Lerch ochotně odpovídal na dotazy klientů, ohledně života a péče o domácí a hospodářská zvířata. Přiblížil nám také život se zvířaty na statku.
Klienti si donesli suchý chléb a zeleninu, kterou ocenili zejména králici, morčata a kozy. Ostatní zvířata si pochutnala na jablku a mrkvi. Největším jedlíkem byla kobylka poníka, která ochotně snědla úplně vše, co jí bylo nabídnuto. Tradičně velký úspěch sklidily kozy, které jsou velmi kontaktní a zvyklé na lidskou přítomnost. Klienti nejen z dětské domácnosti byli nadšeni ze všech zvířátek , které na zahradě byly. Ono kdy maté možnost hledět do očí krocanovi, velké huse, černým slepičkám, poníkovi a jiným.
Bývá dobrým zvykem se na výletě a zejména v Zoo občerstvit , proto bylo i pro naše klienty připraveno občerstvení. Takže jsme si pochutnali na kávě a zákuscích.
Děkujeme všem návštěvníkům, kteří naší Zoo navštívili.
 
top