Zahradní slavnost

29. 08. 2020 v 11:00 hodin
Zahradní slavnost 2020
Konec prázdnin v  našem zařízení,  již tradičně patří akci s názvem ,, Zahradní slavnost“.
Letošní ročník se nesl v duchu vyhlášené soutěže Cesta kolem světa.
Toto téma bylo zvoleno v návaznosti na celosvětovou krizi, kdy nebylo možné cestovat. Vznikl tedy nápad, že se pokusíme klientům představit nejrůznější kouty světa.
Za dodržení všech hygienických podmínek, jsme se sešli v sobotu 29.8. 2020 v areálu Integrovaného centra v Horní Poustevně.  Zde byl pro klienty připraven bohatý kulturní program. Nemohlo také chybět skvělé občerstvení, grilované maso, nejrůznější sladké zákusky, koláče a jiné dobroty.
Všechna  střediska dorazila stylově oblečena do tradičních oděvů země, kterou  na zahradní slavnosti reprezentovala. Zdaleka k nám docestovali obyvatelé arabských zemí, Asie, Afriky, střední Ameriky, Egypta. Početnou skupinou byly severské země a dorazili i někteří méně vzdálení sousedé.
Dále se soutěžilo o nejchutnější tradiční pokrmy představovaných zemí, o nejhezčí masku z řad klientů a zaměstnanců.
Sociálně terapeutické dílny si připravily soutěž s vyhlášením nejhezčího vyrobeného srdce.
Celým programem nás provázela hudba DJ Rengla a hudebního kroužku pod vedením Jany  a Patrika.
Za zmínku stojí i vtipné vystoupení tanečního kroužku na známý hit kapitána Dema.
Pro klienty bylo připraveno vystoupení psovodek, které se věnují nácviku loveckých technik, dále pak poslušnosti a ovladatelnosti. Nemohla chybět ani různá doplňková cvičení s prvky dog dencingu a jiných. Klienti si posléze mohli pejsky pohladit. Což všem přítomným vykouzlilo úsměv na tváři.
Do Poustevny přijela i kobylka Henrieta, která si zde vyzkoušela práci s klienty ve velmi rušném a podnětném prostředí. Obstála na výbornou, je to již profesionálka.
Mezi vrcholy programu již tradičně patří vyhlášení pracovníků, kteří od hlasujících klientů dostali nejvíce hlasů, pro svojí oblíbenost, píli, empatii a mnoho jiných vlastností, které musí mít člověk pracující v oblasti sociálních služeb.
Z oblasti Horní Poustevna byla vyhlášena paní Lucie Šafránková
Z oblasti Vilémov  paní Zdeňka Heroutová
Z oblasti Šluknov paní Yvetta Hojná.
Se stejným počtem hlasů se taktéž umístily  Jana Barochová , Iveta Štiková, Veronika Zatočilová Čmugrová, Blanka Doležalová, Iveta Štiková.
Za klienty Integrovaného centra dorazil spolek Kde zvířata pomáhají, jehož členové se věnují canisterapii. Klienti i zaměstnanci si mohli po celou dobu programu vyzkoušet na vlastní kůži přínos této metody, pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení psa na člověka. Mnozí tuto metodu vyzkoušeli a cítili se velice dobře.
A aby nebylo pejsků málo, přijel k nám i Kynologický klub z Jiříkova, který nám přijel představit aktivitu zvanou agility.
V průběhu odpoledne si klienti mohly zakoupit i drobné předměty ze stánku dílny u Markétky, vyzkoušet nafukovací šipky a mnozí tančili na oblíbené písně.
Věříme, že se všem zúčastněným akce líbila a budeme se společně těšit na další ročníky.
 
top