Zahradní slavnost 2021

24. 09. 2021 v 11:00 hodin
Zahradní slavnost 2021
 
Sobotní dopoledne 25. 9. 2021 bylo dnem konání tolik oblíbené zahradní slavnosti. Letošní srpnový ročník byl kvůli nepříznivému počasí přesunut na září. A nutno říci, že se čekání vyplatilo. Panovaly velice příjemné teploty, obloha byla jako malovaná, zkrátka babí léto, jak má být.  Jak je u nás zvykem, každý ročník zahradní slavnosti se nese v tematickém duchu. Letošní téma bylo: povolání. A tak se na dvoře Integrovaného centra sešla celá řada profesí. Nejvíce dorazilo sestřiček a zdravotních bratrů. Velké zastoupení měli i hasiči. Nemohli chybět ani kuchaři, kominíci, námořníci, zahradnice, baletky, myslivec, zpěvačka, řezník vojáci, policisté a jiní. Zastoupení profesí bylo opravdu pestré a jedna z vypsaných soutěží byla o nejhezčí masky jednotlivých středisek. Zvítězili kominíci ze střediska 115. Krásné druhé místo patřilo zahradnicím ze šluknovského střediska 131. Třetí místo obsadili kuchaři z Vilémova.
V soutěži jednotlivců, z řad zaměstnanců, byly oceněny prvním místem baletky, druhým policistky a třetím hasičky. Speciální cenou byl odměněn pan Martin Grunza, který byl otcem myšlenky a nápadu zahradní slavnost pojmout v tomto duchu.  Celým odpolednem pak provázel DJ Jiří Procházka, společně s naším hudebním uskupením ve složení Patrik, Jana, Libor. Všichni se tak postarali o skvělou hudební zábavu. O předtančení a vtipné taneční vystoupení se postaral pohybový kroužek ze Šluknova. Klienti z chráněného a samostatného podporovaného bydlení nacvičili vystoupení v kostýmech sestřiček, na známou skladbu Sestřička z Kramárov. Dalším z bodu programu byl příjezd hasičů z Dolní poustevny, kteří ochotně všem přítomným ukázali techniku a vybavení hasičského vozu. Přijela nás navštívit a potěšit kobylka Henrieta, všichni si mohli koníka prohlédnou a pohladit, odvážní se mohli svézt. Na zahradní slavnosti nemůže chybět vystoupení našich klientů, kteří se na tuto událost připravují několik týdnů dopředu. Zazněli tak známé písně v podání Romana a Martina. Zahrála heligonka a zazněla bonga.
Ke skvělé zábavě neodmyslitelně patří i dobré jídlo, proto nemohlo chybět grilované maso, hranolky, zeleninové a těstovinové saláty. Výtečných moučníků bylo několik druhů, všichni si na připraveném menu velice pochutnali, káva a limonády tekly proudem.
Letošní ročník ještě doznívá v našich vzpomínkách, ale už všichni společně vyhlížíme ročník další. A v jakém se ponese duchu? To se necháme překvapit 😊
 
 
top