Zahradní slavnost 2022

27. 08. 2022 v 11:00 hodin
Prší, prší, jen se leje……. I takto by se dalo popsat sobotní dopoledne dne 24.8. 2022, kdy byla v oblasti Horní Poustevna naplánována oblíbená akce: ,, Zahradní slavnost“. Přestože nám počasí nebylo zprvu nakloněno, akce se rozjela v plném proudu.
Letošní ročník se nesl v duchu masek ovoce a zeleniny, tak k nám do Horní Poustevny dorazili zástupci melounů, jahod, ananasů, hrášků, banánů, hroznového vína, pomerančů, citronů, brokolic a mnohých jiných ovocných a zeleninových mlsů.
Pozvání na akci přijali kolegové s klienty z Domova Maxov u Lučan nad Nisou. Někteří taktéž dorazili stylově oblečeni. Dalšími návštěvníky byli klienti Domova Potoky s doprovodem.  
Na programu bylo hudební vystoupení místní populární skupiny Angelic Project. Děvčata Andělova k nám dorazila s celou svojí crow. Jak již bylo zmíněno, počasí nedovolilo odehrát kapele více než pár písní. A tak se chvíle čekání na lepší počasí vyplnila poobědváním skvělého pohoštění, které bylo na akci připraveno.  Podávalo se grilované maso, klobásky, zeleninový salát a nemohly chybět úžasné zákusky, které připravily jednotlivé domácnosti. Točená zmrzlina z Opočna také nemohla chybět 😊 Byla tak sladkou tečkou po vydatném obědě.
Soutěžilo se v několika kategoriích : nejlepší klientské masky, nejlepší zaměstnanecké masky, nejlepší pokrm připravený z ovoce a zeleniny.
Všechna střediska si do soutěže připravila své ovocné a zeleninové výrobky a mnohdy se díla rovnala práci mistrů ve svém oboru. Po vyhlášení a ocenění všech kategorii se výrobky ochutnávaly.
Počasí si dalo říci a tak děvčata mohla improvizovaně hrát na kytaru a předvést tak něco ze svého repertoáru. Nemohla chybět ani tradiční vystoupení našich klientů, kteří se připravují několik týdnů dopředu. Taneční kroužek  vystoupil s nacvičenou skladbou. Zahrála bonga a harmonika, zaznělo i několik pěveckých vystoupení. K našim účinkujícím se přidal i klient Domova Maxov, který nám zazpíval a zahrál na klávesy.
 
Navzdory proměnlivému počasí si všichni akci užili.  U dalšího, doufáme slunečného ročníku se budeme těšit na viděnou.
 
 
 
top